9 Kas 2009

Birbirinden Güzel Şapkalar!!


Haftasonu Detroit'te Henry Ford Müzesini ve Greenfield'i gezdik..İkisini gezmek toplam bir gününüzü alıyor onu demeliyim..Müze ve Greenfield hakkındaki bilgileri sonra vereceğim..

Biz gelelim konumuza..Yani birbirinden güzel şapkalara!!

Bu şapkaların fotoğraflarını Greenfield'da 1900'lü yıllara ait bir şapka dükkanında çektim.. Bu şapkalar o yıllarda Amerika'daki kadınların taktıkları şapkalar..
Nasıl güzeller,kibarlar ve hoşlar değil mi?
O an satsalar birini alacaktım yani, o kadar beğendim şapkaları..Tabii hangi birini alsın insan, değil mi :)
Aslında, baktığımızda bu şapkaların yapımı çok zor değil..Biraz el emeği yeterli.. Ama ben bu kadar güzel yapabilir miyim,sanmıyorum..
O yüzden..
Haydi hanımlar yapması sizden, alması bizden :))

5 yorum:

Anne ve kızları dedi ki...

Sevgili Arkadaşım,
Yaklaşık bir saattir senin blogunu okuyorum.Başladığından beri yazdığın tüm yazıları okudum sanırım.Okudukça da çok beğendim.Çok güzel yazıyorsun,özellikle gezi yazılarını okurken ben de seninle birlikte geziyorum sanki.İyi ki blog dünyasındasın ve iyi ki seni tanıdım!
Sevgiler...

meltem dedi ki...

ya ben çok teşekkür ederim bu güzel yorumunuz için.. nasıl mutlu oldum anlatamam..okurken gözlerim doldu resmen..
bir emek var ve bunun takdir edilip beğenilmesi çok güzel.. gerçekten çok teşekkür ederim hem de çok!!

meltem dedi ki...

ayrıca ben de sizi ve blog dünyasını tandığım için çok mutluyum..o kadar çok şey öğreniyorum ki herkesten,her yaşanılandanşeyden..
müthiş birşey bu.. sizlerde iyiki varsınız!
Sevgiler..

Verdam dedi ki...

Evet yaşım küçük ve nostaljiyi sadece filmlerden biliyorum ancak öyle bir paylaşım ki direk izlemiş olduğum Elizabeth Taylor filmlerine götürdü beni..
O kadar yoğun yaşadım ki duyguları sanki bir bilgisayar klawyesinden değil tavan arasında bir daktiloyla yazıyorum yorumumu :)

meltem dedi ki...

Gercekten cok guzel sapkalar..eskiden hanimlar daha bir suslu bakimliymis galiba..gunluk elbiseleri sanki gece elbisesi gibi..bugunlerde ise hayatin kosturmasindan daha cok spora kacmis gibi giyim