30 Eki 2010

Jet-laglı Bir Bebek :)


Chicago'ya gittiğimizden beri kızımızın nevri döndü.. Kolay değil arada 8 saat zaman farkı var :) Şu anda kızımız geceyi gündüz sanıyor..
Gitmeden önce ne güzel gündüzle geceyi ayırt etmiştive geceleri uzun süreli uyuyabiliyordu.. Şimdi öyle mi, gece üçe kadar kısa süreli uyuyor ancak üçten sonra derin uykuya geçebiliyor..
Bu durumu nasıl düzelteceğiz bilmiyorum.. Şu anda birşeyler yapmaya çalışıyorum eğer sonuca ulaşabilirsem buraya yazacağım..

Ne mi yapıyorum, bugün başladım işte..
Sabah 7-8 gibi uyandırıp, kızımızı bir saat kadar uyutmuyorum, sonra gün içinde uyudukça en fazla 2 saat uyumasına izin veriyorum.. Bakalım sonuç ne olacak?? Ayrıca akşamları duş aldırıyorum ki önceden de hep akşam duş aldırıp yatırırdım.. (buradan o saatin akşam olduğunu çağrıştırıp kızımız uyur diye düşünüyorum)
Bu arada Chicago'ya gittiğimizde kızımız direk oraya ayak uydurmuştu..Yani kolik sancısını öğlen 3-6 arası çekip ondan sonra akşam saat 7-8 gibi hemen uyuyordu, bu da bizim için iyi oluyordu.. Sabah da (2-3 saatte bir uyanıp emmek kaydıyla) saat 5-6 gibi uyanıyordu ki zaten biz de jet-lag olduğumuzdan o saatlerde uyanıyorduk. Çok iyiydi yani :) Bence bu dönemde bir ABD gezisi yapıp gelmek iyi oluyormuş :))

Hiç yorum yok: