29 Eyl 2009

Boston İzlenimlerine Devam..

Oturduğumuz yer Burlington'da..
Burlington şehirden biraz uzakta ama eşimin hastanesine çok yakın.. O yüzden şehire inmek için ya araba ya metro yada otobüsü kullanmam gerekiyor..
Daha şehire tek başıma inmedim ama yarın ineceğim artık..
Dün Burlington Mall'a (alışveriş merkezi) gittim..Gerçekten çok büyük bir yer..Bizim alışveriş merkezlerini düşünün onlar gibi, içinde bir dolu mağaza var.. Mağalarda söylenilen gibi fiyatlar o kadar da ucuz değildi..O yüzden biraz hayal kırıklığına uğradım diyebilirim..


Bath & Body'nin içerisi çok güzel kokuyor..İçinde bir sürü banyo jeli , spa malzemeleri ,vücut losyonları var ..Hepsi aramalı, meyveli..Çoğunu kokladım :)))
Hakkında çok birşey demeye gerek var mı? Secret işte, içerde bol bol gezdim..Oraya gitmişken birşeyler almadan edemezdim :)))
Hallowen Shop..içeride bir dolu cadı kıyafeti, maskeleri var..Hehe bir çoğunu takıp fotoğrafımı çektirdim..Çok eğlenceliydi..Cadı Meltem :))) Hallowen kutlamaları en güzel Salem denilen yerde oluyormuş..Belki onu görmek için o haftasonu Salem'e gideceğiz..Salem şehrin epey uzağında, daha kuzeyde..
Fiyatlar Burlington Mall'da pahalıydı ama bir gün önce şehrin 1 saat uzaklığında Wrentham Outlete gittik ki orada fiyatlar gerçekten çok iyiydi.. Bildiğimiz her mağazanın (Adidas, Nike, Converse, Nine West, Calvin Klein,DKNY,...) outleti var. Adidaslar 35 dolardı mesela, Converseler 20 dolar, Nine West çantalar 40 dolar vs.. Hepsi de çok şıklardı.. Sanırım buraya daha çok gideceğiz :))
Yine izlenimlerime devam edeyim.

Burdaki tuvaletler çok ilginç , içerisi gözüküyor..Yani kapıların hep bir aralığı var..Önceleri stres oluyorsun fln ama sonra alışıyorsun ne yapıcaksın.. Adamlar rahat, utanacak birşeyleri yokmuş..Bizim orada olsa hemen görevliye söyleriz, ikaz ederiz dimi? Doğrusu da o bence..
Mağazalara girdiğinizde hemen görevliler 'merhaba, bugün nasılsınız' diyorlar.. Çok hoş bir karşılama..Sonra kasada 'Sizin canınızı sıkan birşey oldu mu ' diye soruyorlar..
Kasadaki görevliyi dakikalarca tutsan bile oflayıp puflamıyor..Mesela Adidas'ta bir alana ikinicisi %50 indirimliydi..Biz önce pahalıyla ucuzları geçirmişiz (tabii ucuz olanların yarısı gidecekti) , sonra anladık hatamızı, bunu iptal edelim dedik pahalıyla pahalıyı geçirelim dedik..Tüm işlemleri iptal etti, 3 seferde kasayı kapattı etti, yine de yüzü hiç asılmadı..Hele sırada bekleyenlerin hiçbiri ' hadi, ne bu böyle, kaç dakikadır uğraşşıyorsunuz' demedi..Yani anlayış herkes de çok fazla..Umarım bizde de böyle olur..
Gelelim marketlere..Yanınızda mutlaka İngilizce sözlük bulundurun..Mesela yufkanın ne olduğunu hatırlamadığımız için bir türlü bulamadık.. Bir de ürünler bizimkilerden biraz farklı.. Şekerler pudra şekeri gibi, bulgurlar daha farklı ama alışıyorsunuz..

Bu arada ben de İstanbuldayken çalışıyorum diye ya kayınvalidemden yada annemden yemek aşırıyordum :)) Yani 'Aaa anne yemek mi var ben bunu eve götüreyim yarın yeriz' derdim şimdi tüm yemekler bana kaldı.. Aslında bir bakıma iyi oldu çünkü yemek yapmayı geliştiriyorum.. İnsanın biraz annelerinden uzaklaşması gerekiyormuş :)
Gelelim neler yaptığıma... Brüksel lahanası burda marketlerde çok var..Portakal ağacının
şu tarifinden yararlanarak çok güzel yemek yaptım..

Birde markette bir türlü irmiğin ne olduğunu bulamadığımızdan Cream of Wheat denilen birşey aldık.. Hala tam emin olamasam da irmik sanırım :)) Bununla ne yemek yapılır diye internete baktığımda şu tariften helva yapabileceğimi gördüm.. Böylece helva da yaptım..
Tabii başka yemeklerde yaptım ama bu ikisini tariflerden yaptım.
.
Bu arada buradaki favori içeceğim şu anda aşağıda fotoğrafı bulunan sıkma portakal suyu..Hem o kadarı 4 dolar..

5 yorum:

gly dedi ki...

irmik semolina. unlarin oldugu yerde oluyor.bizim irmikler gibi iri taneli degil. ayni un gibi ama tadi ayni.

meltem dedi ki...

:)) teşekkür ederim , peki benim aldığım creamy wheat ne oluyor? gerçi ben onunla helva bile yaptım ama, her ne kadar tadı tam benzememiş olsada :))))

gly dedi ki...

creamy wheat bugdayin daha yumusak halinden gelen bir sey. kahvalti yemek icin biseyler yapiyorlar, lapa gibi bi sey.
aslinda irmikte bugdayin bi turu oldugu gore belki de ikame olarak kullanilabilir.

meltem dedi ki...

tekrar teşekkürler :)) bilmediğin bir yere gelince ilk zamanlar herşey epey bi yabancı geliyor..

gly dedi ki...

evet maalesef cok kolay olmuyor, biz de hala zorlaniyoruz bildigimiz tatlari bulmakta.